Міжнародний день рідної мови

Пятница, 23 Фев 2018

«Мова втілення думки.

Щобагатша думка,то багатша мова.

Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її.

Борімося за красу мови, за  правильність мови,

за багатство мови…»

М.Рильський

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина  спеціальної школи-інтернату № 25.

У цей день в нашій школі  пройшли заходи  під гаслом  «Відчуй смак української мови!..». Для всіх бажаючих читачів,  бібліотекар  Саковська Н.І. провела бібліотечний урок: «Чудо, ім’я якому – книга». Вчителі-класоводи на паралелях 2-4 класів провели цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, а саме: «Українська рідна мова – барвінкова, калинова, солов’їна», подорож Країною мови «Кожному миле його слово рідне», «Юний мовознавець» тощо.

Завершальним етапом святкування стала літературно-музична композиція  «Ми діти твої, Україно!». Учасники виразно читали віршів про мову, виконували патріотичні пісні. На сцені у виконанні учениці Фокіної Анастасії, переселенки з Донбасу, прозвучала молитва за українську мову. Родзинкою свята став  танцювальний флешмоб  у виконанні дитячого хореографічного гуртка «Барвінок» під назвою «Десь по світу».

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.