Козацькі забави

Четверг, 18 Окт 2018

Ми – українці і цим все сказано

14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. В цей же день відзначається День українського козацтва. А з 2014 року – День захисника України. І все це символічно. Почнемо з історії…
З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських вояків. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі.


Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових праць і художніх творів, знято безліч фільмів. Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків.. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.
У нашій школі теж стало давньою традицією проводити цикл виховних заходів до Дня козацтва, Дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання – відроджувати й примножувати наші традиції, знайомити дітей з ними, повсякчас виховувати повагу до захисників нашої Батьківщини, виховувати любов до рідної землі,.
Презентації, виховні бесіди, конкурс малюнків на тему «Славні козаки», «Козацькі забави» тощо. Всього і не перелічити. Активні як педагоги, так і їх вихованці. Цікаво й радісно було спостерігати, як учні 4-их класів спільно з вчителем інформатики підбирали й обговорювали матеріал для презентацій, як учні 1-2 класів на гуртку «Олівець-малювець» готували на виставку малюнків роботи, як під час проведення «Козацьких забав» хлопці та дівчата демонстрували швидке перевтілення з школярів у козаків (хореографічна постановка та знання козацьких традицій), фізичну підготовку і витривалість, винахідливість, волю та жагу до перемоги і водночас дружню підтримку та допомогу, готовність прийти на допомогу. Всі отримали море задоволення і від безпосередньої участі і від перегляду.
І це лише одна із яскравих сторінок життя нашого освітнього закладу!