Історія становлення і розвитку закладу
Школа – це велика родина. Чим довша історія школи, тим більша кількість людей пов’язаних з нею. Початок 80-их років минулого століття став періодом створення та розгалуження мережі шкіл подовженого дня, шкіл-інтернатів – ЗНЗ інтенсивної педагогічної корекції.
У мальовничому куточку міської зони Пуща-Водиця серед мішаних лісів та природних озер шляхом реорганізації санаторно-лісної школи у 1983 році була створена Спеціальна школа-інтернат № 25 – загальноосвітній навчальний заклад І ступеню для дітей з затримкою психічного розвитку ( інтенсивної педагогічної корекції ). До речі, єдиний заклад на той час у місті Києві.
Корекційна спрямованість навчально-виховного процесу, відновлення здоров’я дітей, подолання мовленнєвих порушень, здійснення індивідуального та диференційованого підходу, забезпечення умов для здобуття учнями обсягу знань на рівні загальної середньої освіти – були основними завданнями даного навчально-виховного закладу. Слід відмітити, що з урахуванням особливостей контингенту учнів та завдань, які були визначені законоположенням для установ інтенсивної педагогічної корекції було вибране і місце його розташування, а саме – Пуща-Водиця.
Рік за роком зміцнювалась навчально-матеріальна база, удосконалювався навчально-виховний процес, сотні вихованців продовжували і продовжують навчання в ЗНЗ. Швидко плинув час і у 2013 році наш заклад відзначив своє 30-ти річчя. На урочистій зустрічі з випускниками, колегами споріднених установ, керівництвом району та міста на адресу колективу було сказано: «30 років бездоганної праці всього колективу».
Згідно рішення Київської міської ради від 13.11.2013 року №489/9977 «Про деякі питання діяльності навчальних закладів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та передаються до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, розпорядження Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації від 30.11.2016 року №704 (зі змінами від 29.12.2016 року №769) «Про затвердження статутів санаторних та спеціальних шкіл-інтернатів, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та передані до сфери управління Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації» Спеціальну загальноосвітню школу-інтернат І ступеню №25 для дітей з ЗПР перейменовано на Спеціальну школу-інтернат І ступеня №25 Оболонського району м. Києва. Зважаючи на суспільний запит колектив закладу продовжив працювати не лише з дітьми, які мали ЗПР, а і з дітьми, які мають тяжкі порушення мовлення за програмою Нової Української Школи.
Увесь цей час школа розвивалась і здобувала новий досвід та авторитет у суспільстві. Але лютий 2022 року, у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф на територію нашої Батьківщини, на жаль, вніс свої корективи не лише у життя нашої шкільної родини, а й у мирне життя всіх українців. І розлетілися наші учні, як ті пташенята, по різних куточках України та світу у пошуках тимчасового прихистку. Але, ні значні відстані, ні тяжкі часи, ні проблеми зі зв’язком не завадили налагодженню комунікації між вчителями, вихователями, учнями та їх родинами. Наші педагоги тримали постійний зв’язок з кожним учнем, надавали освітні послуги та підтримували емоційний стан дітей та їх родин. Завдяки згуртованості педагогічного колективу, постійній співпраці один з одним ми змогли вистояти.
Наприкінці травня – початку червня 2022 року частина працівників змогли повернутися до своїх осель та вийти на роботу. Протягом літнього періоду 2022 року велася злагоджена робота над відновленням закладу, над облаштуванням укриття, для того щоб учні повернулися до школи та навчались у безпечному освітньому середовищі.
І у вересні 2022 року практично всі учні повернулися до стін рідної школи на навчання і прийняли у свою шкільну родину 15 дітей, які мають статус ВПО з різних регіонів України.
Ми вистояли! Спокійно пережили блекаут та спокійно, без паніки, переживаємо повідомлення «Повітряна тривога!».
На жаль, війна триває! На щастя, школа працює!
З вересня 2023 року згідно рішення Київської міської ради від 17.02.2022 року за №4348/4389 «Про зміну типу та найменування деяких закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва», розпорядження Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації від 28.04.2023 року №239 «Про внесення змін до Статуту спеціальної школи-інтернату І ступеня №25 Оболонського району м.Києва» змінено тип та найменування закладу на Спеціальну школу №25 Оболонського району м.Києва, яка відповідно до Статуту може мати у своєму складі такі підрозділи як пансіон, дошкільний підрозділ тощо.
Маючи багаторічний досвід роботи з різними категоріями дітей з особливими освітніми потребами, міцну матеріально-технічну базу, колектив професіоналів – наш заклад завжди прагне до партнерства всіх учасників освітнього процесу, працює на позитивний результат.
Ми впевнені, що наш заклад освіти це – школа радості для дітей;
– школа надії для батьків;
– школа творчості для педагогів.
Окремі сторінки з життя нашої шкільної родини, які не можна ні забути, ні викреслити, ні змінити.
Вечір 23 лютого 2022 року нічим не відрізнявся від звичайних зимових вечорів. Діти спокійно вкладалися в свої ліжечка, слухаючи казку. Але тихий мирний сон дітей був порушений гучними потужними вибухами, які лунали звідусіль. Почалася війна…
В ці хвилини у школі ночувало 20 діток від 7 до 11 років, які перебували під пильним наглядом персоналу. З метою збереження життя та здоров’я, діти терміново були переведені до підвального приміщення , де знаходилися у відносній безпеці.
Педагогічні працівники, які проживають на території Пуща – Водиці та с. Горенка в терміновому порядку прибули до школи та організували передачу дітей батькам. Діти були забезпечені харчуванням, були зібрані особисті речі та проведено всі необхідні заходи психологічної підтримки. Приблизно о 6 годині ранку 24 лютого 2022 року після оголошення початку війни по радіо і телебаченню весь педагогічний склад працівників вийшов на екстренний телефонний зв’язок з батьками. Завдяки правильній організації роботи до 12 години всіх дітей забрали батьки.
Зважаючи на стрімке наближення бойових дій після 12 години у школі почав працювати прихисток. До школи прибували люди з прилеглих територій. У підвальному приміщенні школи було організовано місця для ночівлі та прийому їжі. Їжу готували на харчоблоці школи. В період з 24 лютого по 6 березня в закладі перебувало до 30 осіб дорослих та дітей. В основному це були працівники школи із сім’ями, жителі Пуща – Водиці, Горенки, Мощуна. Весь час, коли люди перебували на території закладу освіти постачання світла та тепла не припинялося. Ситуація була напруженою, все гучніше і ближче лунали вибухи.
У цей період вибуховими хвилями було пошкоджено 65 % вікон закладу.
Через небезпечність ситуації, яка загострювалась, було організовано евакуацію людей із небезпечної зони.
У період з 07 березня 2022 року по 01 травня 2022 року в школі перебував сторож у режимі 24/7 , який забезпечував нагляд за майном та територією. Можчіль Артур Борисович вивіз з села Горенки свою сім’ю, а сам разом з чотирилапим помічником, повернувся до виконання своїх службових обов’язків.
Учнями нашої школи є діти з усього м. Києва та Київської області. Переважна більшість дітей та працівників виїхали за межі міста Києва та області, шукаючи тимчасовий прихисток в різних регіонах України та за кордоном. Але не звертаючи увагу на відстань, тяжкий час, проблеми зі зв’язком, комунікація між вчителями та вихованцями не припинялась. Наші педагоги тримали постійний зв’язок з кожним учнем, надавали освітні послуги та підтримували емоційний стан дітей.
Завдяки згуртованості педколективу, постійній співпраці один з одним ми змогли вистояти! Внаслідок війни росії проти України залишилася без житла працівники школи: Заглада Л.В., Ющенко В.М. (село Мощун), Степура М.О. , Шевчук К.С., Семенченко О.О. ( село Горенка), Алексеєнко С.Т. ( село Козаровичі).
Лише наприкінці травня-початку червня 2022 року частина працівників змогла повернутися до своїх осель та вийти на роботу.
Було розпочато роботу по ліквідації наслідків пошкодженого ворогом об’єкту та підготовці до нового 2022-2023 навчального року. Протягом літнього періоду 2022 року велася злагоджена робота над облаштуванням укриття, для того щоб всі учні повернулися до школи та навчались у безпечному освітньому середовищі.
Також державним коштом у короткі терміни було замінено всі вікна у закладі.
Практично всі учні повернулися до стін рідної школи на навчання і прийняли у свою шкільну родину 15 дітей , які мають статус ВПО з різних регіонів України.
Восени 2022 року новою стратегією ворога було знищення нашої енергосистеми. Це стало новим викликом для організації навчання та харчування учнів школи. Під час блекаутів в обідній залі був організований освітній хаб, а приготування гарячих сніданків, обідів. підвечірків відбувалося на домашній кухні дієтсестри.
На жаль, війна триває! Багато батьків наших вихованців, синів, чоловіків, рідних наших працівників стали на захист Батьківщини.
Завдяки героїчним діям ЗСУ, добровольцям та просто пересічним громадянам які ціною власного життя не дали окупанту зайти на територію Пуща- Водиці, школа живе! Буде жити! Буде пам’ятати подвиги та героїзм, самопожертву та відданість громадян у ці лихі часи, які розділили життя кожного українця на «до» та «після».